Pudełka – do czego najlepsze?

Wśród opakowań kartonowych najpowszechniej występują pudełka. Zakres ich zastosowań jest bardzo szeroki i tak naprawdę ciężko znaleźć w tym względzie jakieś ograniczenia. W sklepach widujemy bowiem dziesiątki pudełek w różnych rozmiarach. Kryją się w nich produkty spożywcze, elementy elektroniki użytkowej, rozmaite akcesoria i wiele, wiele więcej.

Łatwość wykonania pudełka oraz jego niska cena sprawiają, że wiele firm bazuje właśnie na nich, zapewniając swoim wyrobom opakowania. Co ważne, pudełko nie musi występować samodzielnie. Generalnie pudełka mają to do siebie, że każdy może je otworzyć i jest to zadanie łatwe. Nie zawsze jednak to pożądana sytuacja, ponieważ wzrasta chociażby ryzyko kradzieży.

Jak się przed nim ustrzec? Pewnym rozwiązaniem stosowanym przez część zakładów produkcyjnych jest fabryczne pokrywanie pudełek warstwą ściśle przylegającej folii. Dopiero po jej rozerwaniu uzyskujemy dostęp do konkretnego produktu. Nabywca ma więc pewność, że nikt wcześniej opakowania nie otwierał. Podobny efekt można uzyskać stosując plomby, które trzeba zerwać, aby dostać się do wnętrza pudełka.

Najczęściej są one stosowane w przypadku opakowań kartonowych zawierających odzież oraz elektronikę. Żywność przechowywana w pudełkach to zazwyczaj rozmaite produkty suche, takie jak ryż, kasza czy makarony. Korzysta się z nich również, aby oferować słodycze, przede wszystkim różnego rodzaju ciastka, a także herbaty ekspresowe oraz ziołowe. Mnogość zastosowań sprawia, że pudełko jest opakowaniem bardzo wszechstronnym.